C0603T224K3RCLTU is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
0.22 µF ±10% 25V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric)
C0603T224K3RCLTU
DigiKey Part Number
399-C0603T224K3RCLTUTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C0603T224K3RCLTU
Description
CAP CER 0.22UF 25V X7R 0603
Detailed Description
EDA/CAD Models
C0603T224K3RCLTU Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.034" (0.87mm)