C0603T103J5RACTU is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
Similar
TDK
10000 pF ±5% 50V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric)
C0603T103J5RACTU
DigiKey Part Number
399-20387-2-ND - Tape & Reel (TR)
399-20387-1-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C0603T103J5RACTU
Description
CAP CER 10000PF 50V X7R 0603
Manufacturer Standard Lead Time
99 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
C0603T103J5RACTU Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Ratings
COTS
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.034" (0.87mm)