C0603C472J2RAL is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 4.033
Datasheet
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
4700 pF ±5% 200V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric)
C0603C472J2RAL
DigiKey Part Number
399-C0603C472J2RAL-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C0603C472J2RAL
Description
4700PF 200V
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Bulk
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.034" (0.87mm)