C0201C390K3GACTU is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
KEMET
In Stock: 46.332
Datasheet
Direct
Murata Electronics
In Stock: 0
Datasheet
Direct
Murata Electronics
Upgrade
YAGEO
KYOCERA AVX
Taiyo Yuden
39 pF ±10% 25V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0201 (0603 Metric)
C0201C390K3GACTU
DigiKey Part Number
399-C0201C390K3GACTUTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C0201C390K3GACTU
Description
CAP CER 39PF 25V C0G/NP0 0201
Detailed Description
EDA/CAD Models
C0201C390K3GACTU Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.013" (0.33mm)