B-20L-48B-L
DigiKey Part Number
399-B-20L-48B-L-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
B-20L-48B-L
Description
FERRITE CORE SOLID 2.4MM
Manufacturer Standard Lead Time
29 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Solid Free Hanging Ferrite Core ID 0.094" Dia (2.40mm) OD 0.189" Dia (4.80mm) Length 0.189" (4.80mm)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
B-20L-48B-L Models
Category
Material
NIZn
Manufacturer
KEMET
Inner Dimension
0.094" Dia (2.40mm)
Series
Outer Dimension
0.189" Dia (4.80mm)
Packaging
Tray
Mounting Type
Free Hanging
Part Status
Active
Length
0.189" (4.80mm)