ALS81C113LM200 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
11000 µF 200 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 29mOhm @ 100Hz 8000 Hrs @ 105°C
ALS81C113LM200
DigiKey Part Number
ALS81C113LM200-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ALS81C113LM200
Description
CAP ALUM 11000UF 20% 200V SCREW
Detailed Description
EDA/CAD Models
ALS81C113LM200 Models
Ripple Current @ Low Frequency
14.6 A @ 100 Hz
Ripple Current @ High Frequency
20.6 A @ 10 kHz
Impedance
21 mOhms
Capacitance
Lead Spacing
1.122" (28.50mm)
Tolerance
±20%
Size / Dimension
2.500" Dia (63.50mm)
Voltage - Rated
200 V
Height - Seated (Max)
5.236" (133.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance)
29mOhm @ 100Hz
Mounting Type
Lifetime @ Temp.
8000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C