ALS30A332NF415 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
Chemi-Con
3.3 mF 415 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 48mOhm @ 100Hz 5000 Hrs @ 85°C
ALS30A332NF415
DigiKey Part Number
399-ALS30A332NF415-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ALS30A332NF415
Detailed Description
EDA/CAD Models
ALS30A332NF415 Models
Ripple Current @ Low Frequency
13.4 A @ 100 Hz
Ripple Current @ High Frequency
21.3 A @ 10 kHz
Impedance
36 mOhms
Capacitance
Lead Spacing
1.252" (31.80mm)
Tolerance
±20%
Size / Dimension
3.031" Dia (77.00mm)
Voltage - Rated
415 V
Height - Seated (Max)
4.213" (107.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance)
48mOhm @ 100Hz
Mounting Type
Lifetime @ Temp.
5000 Hrs @ 85°C
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C