IS61NLP102436B-200TQLI
DigiKey Part Number
706-1390-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
IS61NLP102436B-200TQLI
Description
IC SRAM 36MBIT PARALLEL 100LQFP
Customer Reference
Detailed Description
SRAM - Synchronous, SDR Memory IC 36Mbit Parallel 200 MHz 3.1 ns 100-LQFP (14x20)
Category
Memory Interface
Parallel
Mfr
Clock Frequency
200 MHz
Packaging
Tray
Access Time
3.1 ns
Part Status
Active
Voltage - Supply
3.135V ~ 3.465V
DigiKey Programmable
Not Verified
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)