IAUCN10S7N074ATMA1 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | IAUCN10S7N074ATMA1 |
Description | IAUCN10S7N074ATMA1 |
Manufacturer Standard Lead Time | 35 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | N-Channel 100 V 78A (Tj) 96W (Tc) Surface Mount PG-TDSON-8-34 |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | IAUCN10S7N074ATMA1 Models |
Category | Vgs(th) (Max) @ Id 3.2V @ 35µA |
Mfr | Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 27.9 nC @ 10 V |
Series | Vgs (Max) ±20V |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 1950 pF @ 50 V |
Part Status Active | Power Dissipation (Max) 96W (Tc) |
FET Type | Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ) |
Technology | Grade Automotive |
Drain to Source Voltage (Vdss) 100 V | Qualification AEC-Q101 |
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C | Mounting Type Surface Mount |
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 7V, 10V | Supplier Device Package PG-TDSON-8-34 |
Rds On (Max) @ Id, Vgs 7.4mOhm @ 39A, 10V | Package / Case |