FMC0202085-48
DigiKey Part Number
5328-FMC0202085-48-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FMC0202085-48
Description
COAX CABLE SMA TO SMA 4'
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial SMA to SMA 48.0" (1.2m) 4.0'
Category
2nd Contact Gender
Packaging
Bulk
Length
48.0" (1.2m) 4.0'
Cable Impedance
50 Ohms
Connector Impedance
50 Ohms
Overall Impedance
50 Ohms
Frequency - Max
18 GHz
Color
Blue
Operating Temperature
-65°C ~ 165°C