LSA28-S1S1-S48
DigiKey Part Number
2210-LSA28-S1S1-S48-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LSA28-S1S1-S48
Description
COAX CABLE SMA TO SMA 4'
Customer Reference
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial SMA to SMA 2.18mm OD Coaxial Cable 48.0" (1.2m) 4.0'
Category
2nd Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Manufacturer
ConductRF
Length
48.0" (1.2m) 4.0'
Series
Cable Type
2.18mm OD Coaxial Cable
Packaging
Bulk
Connector Impedance
50 Ohms
Part Status
Active
Overall Impedance
50 Ohms
Style
SMA to SMA
Frequency - Max
18 GHz
1st Connector
SMA Plug
Color
Blue
1st Contact Gender
Male
Features
Shielded
1st Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C