WHC-250-01BK
DigiKey Part Number
RPC3347-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
WHC-250-01BK
Description
CBL CLIP P-TYPE BLACK FASTENER
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Cable Clip, P-Type Black Fastener 0.250" (6.35mm)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
WHC-250-01BK Models
Category
Color
Black
Manufacturer
Essentra Components
Length
0.830" (21.08mm)
Series
Width
0.400" (10.16mm)
Packaging
Bulk
Panel Hole Size
0.204" (5.18mm)
Part Status
Active
Material Thickness
0.040" (1.02mm)
Type
Clip, P-Type
Material Flammability Rating
UL94 V-2
Type Attributes
Open
Features
Ribbed
Opening Size
0.250" (6.35mm)