SG-210STF 33.3333MY3 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
EPSON
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
EPSON
In Stock: 0
Datasheet
33.3333 MHz XO (Standard) CMOS Oscillator 1.8V ~ 3.3V Standby (Power Down) 4-SMD, No Lead
SG-210STF 33.3333MY3
DigiKey Part Number
114-SG-210STF33.3333MY3TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SG-210STF 33.3333MY3
Description
XTAL OSC XO 33.3333MHZ CMOS SMD
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Frequency Stability
±50ppm
Mfr
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Series
Current - Supply (Max)
2.2mA
Packaging
Tape & Reel (TR)
Mounting Type
Surface Mount
Part Status
Active
Package / Case
4-SMD, No Lead
Base Resonator
Supplier Device Package
4-SMD (2.5x2)
Type
Size / Dimension
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Frequency
Height - Seated (Max)
0.035" (0.90mm)
Function
Standby (Power Down)
Current - Supply (Disable) (Max)
2.7µA
Output
CMOS
Base Product Number
Voltage - Supply
1.8V ~ 3.3V