FC-135R 32.7680KA-AG5 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
EPSON
In Stock: 12.012
Datasheet
Similar
EPSON
In Stock: 3.666
Datasheet
In Stock: 204
32.768 kHz ±20ppm Crystal 7pF 50 kOhms 2-SMD, No Lead
FC-135R 32.7680KA-AG5
DigiKey Part Number
FC-135R32.7680KA-AG5-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FC-135R 32.7680KA-AG5
Description
CRYSTAL 32.7680KHZ 7PF SMD
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
50 kOhms
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Supplier Device Package
2-SMD (3.2x1.5)
Frequency
32.768 kHz
Size / Dimension
0.126" L x 0.059" W (3.20mm x 1.50mm)
Frequency Tolerance
±20ppm
Height - Seated (Max)
0.035" (0.90mm)
Load Capacitance
7pF