FC-135R 32.7680KA-AC0 is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Similar
EPSON
In Stock: 12.012
Datasheet
Similar
EPSON
In Stock: 3.666
Datasheet
32.768 kHz ±20ppm Crystal 9pF 50 kOhms 2-SMD, No Lead
FC-135R 32.7680KA-AC0
DigiKey Part Number
114-FC-135R32.7680KA-AC0TR-ND - Tape & Reel (TR)
114-FC-135R32.7680KA-AC0CT-ND - Cut Tape (CT)
114-FC-135R32.7680KA-AC0DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FC-135R 32.7680KA-AC0
Description
CRYSTAL 32.7680KHZ 9PF SMD
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
50 kOhms
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Supplier Device Package
2-SMD (3.2x1.5)
Frequency
32.768 kHz
Size / Dimension
0.126" L x 0.059" W (3.20mm x 1.50mm)
Frequency Tolerance
±20ppm
Height - Seated (Max)
0.035" (0.90mm)
Load Capacitance
9pF