B32912A3333M289 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
TDK
In Stock: 0
Datasheet
Similar
TDK
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Parametric Equivalent
0.033 µF Film Capacitor 330V 760V Polypropylene (PP), Metallized Radial
B32912A3333M289
DigiKey Part Number
B32912A3333M289-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
B32912A3333M289
Description
CAP FILM 0.033UF 20% 760VDC RAD
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
B32912A3333M289 Models
Operating Temperature
-40°C ~ 110°C
Mfr
Mounting Type
Through Hole
Series
Package / Case
Packaging
Tape & Box (TB)
Size / Dimension
0.709" L x 0.197" W (18.00mm x 5.00mm)
Part Status
Active
Height - Seated (Max)
0.413" (10.50mm)
Capacitance
Termination
PC Pins
Tolerance
±20%
Lead Spacing
0.591" (15.00mm)
Voltage Rating - AC
330V
Applications
EMI, RFI Suppression
Voltage Rating - DC
760V