ECS-3225SMV-250-GP-TR
DigiKey Part Number
XC3176TR-ND - Tape & Reel (TR)
XC3176CT-ND - Cut Tape (CT)
XC3176DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ECS-3225SMV-250-GP-TR
Description
XTAL OSC XO 25.0000MHZ HCMOS SMD
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
25 MHz XO (Standard) CMOS Oscillator 1.62V ~ 3.63V Enable/Disable 4-SMD, No Lead
EDA/CAD Models
ECS-3225SMV-250-GP-TR Models
Category
Voltage - Supply
1.62V ~ 3.63V
Mfr
Frequency Stability
±5ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Digi-Reel®
Current - Supply (Max)
10mA
Surface Mount
Base Resonator
Package / Case
4-SMD, No Lead
Type
Supplier Device Package
4-SMD (3.2x2.5)
Frequency
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Function
Enable/Disable
Height - Seated (Max)
0.047" (1.20mm)