HCM1A0805V2-3R3-R | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | HCM1A0805V2-3R3-R |
Description | FIXED IND 3.3UH 9.2A 10 MOHM SMD |
Customer Reference | |
Detailed Description | 3.3 µH Shielded Inductor 9.2 A 10mOhm Max Nonstandard |
Datasheet | Datasheet |
Category | Shielding Shielded |
Mfr | DC Resistance (DCR) 10mOhm Max |
Series | Frequency - Self Resonant 19MHz |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) | Ratings AEC-Q200 |
Part Status Obsolete | Operating Temperature -55°C ~ 155°C |
Material - Core | Inductance Frequency - Test 100 kHz |
Inductance | Mounting Type Surface Mount |
Tolerance ±20% | Package / Case Nonstandard |
Current Rating (Amps) | Size / Dimension 0.319" L x 0.315" W (8.10mm x 8.00mm) |
Current - Saturation (Isat) 7.2A | Height - Seated (Max) 0.213" (5.40mm) |