EFPLA63J105E052LH is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 438
Datasheet
1 µF Film Capacitor 630V Polypropylene (PP), Metallized Radial
EFPLA63J105E052LH
DigiKey Part Number
283-EFPLA63J105E052LH-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
EFPLA63J105E052LH
Description
CAP FILM 1.0UF 5% 630VDC RAD
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
Size / Dimension
1.654" L x 0.630" W (42.00mm x 16.00mm)
Height - Seated (Max)
1.161" (29.50mm)
Tolerance
±5%
Lead Spacing
1.476" (37.50mm)
Voltage Rating - DC
630V
ESR (Equivalent Series Resistance)
10 mOhms