SMAJ14A-13-F
DigiKey Part Number
SMAJ14A-FDITR-ND - Tape & Reel (TR)
SMAJ14A-FDICT-ND - Cut Tape (CT)
SMAJ14A-FDIDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SMAJ14A-13-F
Description
TVS DIODE 14VWM 23.2VC SMA
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
23.2V Clamp 17.2A Ipp Tvs Diode Surface Mount SMA
EDA/CAD Models
SMAJ14A-13-F Models
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
17.2A
Mfr
Power - Peak Pulse
400W
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Unidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
14V
Voltage - Breakdown (Min)
15.6V
Supplier Device Package
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
23.2V