SMCJ13CA-13-F
DigiKey Part Number
31-SMCJ13CA-13-FTR-ND - Tape & Reel (TR)
31-SMCJ13CA-13-FCT-ND - Cut Tape (CT)
31-SMCJ13CA-13-FDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SMCJ13CA-13-F
Description
TVS DIODE 13VWM 21.5VC SMC
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
21.5V Clamp 69.7A Ipp Tvs Diode Surface Mount SMC
EDA/CAD Models
SMCJ13CA-13-F Models
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
69.7A
Mfr
Power - Peak Pulse
1500W (1.5kW)
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Bidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
13V
Voltage - Breakdown (Min)
14.4V
Supplier Device Package
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
21.5V