D12V0HA1U2SLP-7B
DigiKey Part Number
31-D12V0HA1U2SLP-7BTR-ND - Tape & Reel (TR)
31-D12V0HA1U2SLP-7BCT-ND - Cut Tape (CT)
31-D12V0HA1U2SLP-7BDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
D12V0HA1U2SLP-7B
Description
TVS DIODE 12VWM 17VC X1DFN10062
Manufacturer Standard Lead Time
40 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
17V (Typ) Clamp 30A (8/20µs) Ipp Tvs Diode Surface Mount X1-DFN1006-2 (Type SA)
Category
Power - Peak Pulse
630W
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Applications
General Purpose
Capacitance @ Frequency
140pF @ 1MHz
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
12V (Max)
Package / Case
2-XDFN
Voltage - Breakdown (Min)
13.5V
Supplier Device Package
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
17V (Typ)
Base Product Number
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
30A (8/20µs)