T38430180 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for T38430180 is not available
T38430180
DigiKey Part Number
364-T38430180-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
T38430180
Description
CONN BARRIER STRP 18CIRC 0.375"
Detailed Description
18 Circuit 0.375" (9.53mm) Barrier Block Connector Screws
Bottom Termination
Quick Connect (0.110"), Insulated
Number of Circuits
18
Number of Wire Entries
18
Pitch
0.375" (9.53mm)
Operating Temperature
105°C
Current Rating (Amps)
20A
Voltage Rating
300V