CMR03F401JOYR is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
400 pF Mica Capacitor 50 V Radial
CMR03F401JOYR
DigiKey Part Number
CMR03F401JOYR-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CMR03F401JOYR
Description
CAP MICA 400PF 50V RADIAL
Detailed Description
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Lead Spacing
0.118" (3.00mm)
Capacitance
400 pF
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.272" L x 0.189" W (6.90mm x 4.80mm)
Voltage - Rated
50 V
Height - Seated (Max)
0.252" (6.40mm)