CMR03E270GOYM is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
27 pF Mica Capacitor 50 V Radial
CMR03E270GOYM
DigiKey Part Number
CMR03E270GOYM-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CMR03E270GOYM
Description
CAP MICA 27PF 50V RADIAL
Detailed Description
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Lead Spacing
0.118" (3.00mm)
Capacitance
27 pF
Tolerance
±2%
Size / Dimension
0.272" L x 0.130" W (6.90mm x 3.30mm)
Voltage - Rated
50 V
Height - Seated (Max)
0.201" (5.10mm)