168222K400A-F is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
Cornell Dubilier Knowles
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
Cornell Dubilier Knowles
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Parametric Equivalent
Direct
TDK
Direct
TDK
In Stock: 874
2200 pF Film Capacitor 200V 400V Polyester, Metallized Radial
168222K400A-F
DigiKey Part Number
168222K400A-F-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
168222K400A-F
Description
CAP FILM 2200PF 10% 400VDC RAD
Detailed Description
EDA/CAD Models
168222K400A-F Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.283" L x 0.098" W (7.20mm x 2.50mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.256" (6.50mm)
Tolerance
±10%
Voltage Rating - AC
200V
Lead Spacing
0.197" (5.00mm)
Voltage Rating - DC
400V