167682J630B-F is available for purchase but is not normally stocked.
TDK
6800 pF Film Capacitor 220V 630V Polyester, Metallized Radial
167682J630B-F
DigiKey Part Number
167682J630B-F-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
167682J630B-F
Description
CAP FILM 6800PF 5% 630VDC RADIAL
Detailed Description
EDA/CAD Models
167682J630B-F Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.413" L x 0.157" W (10.50mm x 4.00mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.354" (9.00mm)
Tolerance
±5%
Voltage Rating - AC
220V
Lead Spacing
0.295" (7.50mm)
Voltage Rating - DC
630V