13280-18SG-331
DigiKey Part Number
SC2915-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
13280-18SG-331
Description
CONN PLUG FMALE 18POS GOLD CRIMP
Detailed Description
18 Position Circular Connector Plug, Female Sockets Crimp
EDA/CAD Models
13280-18SG-331 Models
Number of Positions
18
Voltage Rating
600V
Cable Opening
0.310" ~ 0.380" (7.87mm ~ 9.65mm)
Termination
Crimp
Operating Temperature
-40°C ~ 115°C