530-26-10-BL-1000F
DigiKey Part Number
CN286-1000-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
530-26-10-BL-1000F
Description
CABLE MOD FLAT 10COND BLK 1000'
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10 Conductor Modular Straight Cable Black 1000' (304.80m)
Category
Wire Gauge
26 AWG
Manufacturer
CNC Tech
Conductor Strand
7/0.0063"
Packaging
Spool
Jacket (Insulation) Material
Poly-Vinyl Chloride (PVC)
Part Status
Active
Cable Width
0.425" (10.80mm)
Cable Type
Straight
Cable Height
0.097" (2.46mm)