3122-22-1-0500-010-1-TS
DigiKey Part Number
CN317V-100-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
3122-22-1-0500-010-1-TS
Description
HOOK-UP STRND 22AWG VIOLET 100'
Customer Reference
Detailed Description
22 AWG Hook-Up Wire 7/0.0102" Violet 300V 100.0' (30.5m)
Category
Jacket (Insulation) Diameter
0.077" (1.96mm)
Mfr
Jacket (Insulation) Thickness
0.015" (0.38mm)
Series
Length
100.0' (30.5m)
Packaging
Spool
Voltage
300V
Part Status
Discontinued at DigiKey
Operating Temperature
-50°C ~ 200°C