3122-22-1-0500-010-1-TS
DigiKey Part Number
CN317V-500-ND
1175-3122-22-1-0500-010-1-TS-DS-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
3122-22-1-0500-010-1-TS
Description
HOOK-UP STRND 22AWG VIOLET
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Enter Number of Feet in Order Quantity - 22 AWG Hook-Up Wire 7/0.0102" Violet 300V
Category
Jacket (Insulation) Diameter
0.077" (1.96mm)
Mfr
Jacket (Insulation) Thickness
0.015" (0.38mm)
Series
Length
500.0' (152.4m)
Packaging
Spool
Digi-Spool®, Continuous Spool
Voltage
300V
Part Status
Active
Operating Temperature
-50°C ~ 200°C