10064-30-1-0500-007-1-TS
DigiKey Part Number
CN563G-100-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
10064-30-1-0500-007-1-TS
Description
HOOK-UP STRND 30AWG 30V GRN 100'
Customer Reference
Detailed Description
30 AWG Hook-Up Wire 7/0.0039" Green 30V 100.0' (30.5m)
Category
Jacket (Insulation) Diameter
0.019" (0.50mm)
Mfr
Jacket (Insulation) Thickness
0.004" (0.09mm)
Length
100.0' (30.5m)
Voltage
30V
Cable Type
Operating Temperature
105°C
Wire Gauge
Jacket Color
Conductor Strand
7/0.0039"
Ratings
UL Style 10064
Conductor Material
Base Product Number
Jacket (Insulation) Material
Environmental & Export Classifications
Product Questions and Answers
Additional Resources
In-Stock: 3
Check for Additional Incoming Stock
Value Added Item
Spool
QuantityUnit PriceExt Price
1kr.147.09000kr.147.09
2kr.140.05000kr.280.10
3kr.136.10000kr.408.30
5kr.131.22600kr.656.13
7kr.128.11286kr.896.79
10kr.124.87300kr.1,248.73
25kr.116.87160kr.2,921.79
50kr.111.10600kr.5,555.30
100kr.105.57430kr.10,557.43
Manufacturers Standard Package
Alternate Color
HOOK-UP STRND 30AWG 30V BLK 100'
In-Stock: 6
HOOK-UP STRND 30AWG 30V WHT 100'
In-Stock: 0
HOOK-UP STRND 30AWG 30V YEL 100'
In-Stock: 0
HOOK-UP STRND 30AWG 30V RED 100'
In-Stock: 2
HOOK-UP STRND 30AWG 30V BLU 100'
Alternate Length
HOOK-UP STRND 30AWG 30V GREEN
HOOK-UP STRND 30AWG 30V GRN 50'
In-Stock: 2
HOOK-UP STRND 30AWG 30V GRN 25'