10064-30-1-0500-007-1-TS
DigiKey Part Number
CN563G-500-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
10064-30-1-0500-007-1-TS
Description
HOOK-UP STRND 30AWG 30V GREEN
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
30 AWG Hook-Up Wire 7/0.0039" Green 30V 500.0' (152.4m)
Category
Jacket (Insulation) Diameter
0.019" (0.50mm)
Mfr
Jacket (Insulation) Thickness
0.004" (0.09mm)
Packaging
Spool
Length
500.0' (152.4m)
Part Status
Active
Voltage
30V
Cable Type
Operating Temperature
105°C
Wire Gauge
Jacket Color
Conductor Strand
7/0.0039"
Ratings
UL Style 10064
Conductor Material
Base Product Number
Jacket (Insulation) Material
Environmental & Export Classifications
Product Questions and Answers
Additional Resources
In-Stock: 14.500 Feet
Check for Additional Incoming Stock
Spool
LengthUnit Price (Per Foot)Ext Price
500kr.0.91804kr.459.02
1.000kr.0.87359kr.873.59
1.500kr.0.84846kr.1,272.69
Manufacturers Standard Package
Alternate Color
HOOK-UP STRND 30AWG 30V BLK 500'
In-Stock: 8
HOOK-UP STRND 30AWG 30V WHT 500'
In-Stock: 10
HOOK-UP STRND 30AWG 30V RED
In-Stock: 11922
HOOK-UP STRND 30AWG 30V BLU 500'
In-Stock: 18
HOOK-UP STRND 30AWG 30V YELLOW
In-Stock: 8774
Alternate Length
HOOK-UP STRND 30AWG 30V GRN 100'
In-Stock: 3
HOOK-UP STRND 30AWG 30V GRN 50'
In-Stock: 2
HOOK-UP STRND 30AWG 30V GRN 25'