969M101-26-1
DigiKey Part Number
CI26B-100-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
969M101-26-1
Description
HOOK-UP 26AWG 12KV CLEAR 100'
Customer Reference
Detailed Description
26 AWG Hook-Up Wire Clear 12kV 100.0' (30.5m)
Category
Jacket (Insulation) Material
Mfr
Jacket (Insulation) Diameter
0.220" (5.59mm)
Packaging
Bulk
Length
100.0' (30.5m)
Part Status
Discontinued at DigiKey
Voltage
12kV
Cable Type
Operating Temperature
-65°C ~ 165°C