969M101-26-1
DigiKey Part Number
1233-969M101-26-1-DS-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
969M101-26-1
Description
HOOK-UP 26AWG 12KV CLEAR FEET
Customer Reference
Detailed Description
26 AWG Hook-Up Wire Clear 12kV Enter Number of Feet in Order Quantity
Category
Jacket (Insulation) Diameter
0.220" (5.59mm)
Mfr
Length
Enter Number of Feet in Order Quantity
Packaging
Digi-Spool®, Continuous Spool
Voltage
12kV
Part Status
Discontinued at DigiKey
Operating Temperature
-65°C ~ 165°C