482W101-10-250
DigiKey Part Number
CI1052-10-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
482W101-10-250
Description
CBL RIBN 10COND 0.025 CLEAR 10'
Customer Reference
Detailed Description
Flat Ribbon Cable Clear 10 Conductors 0.025" (0.64mm) Flat Cable 10.0' (3.05m)
Category
Shielding
Unshielded
Mfr
Jacket Color
Packaging
Bulk
Ribbon Thickness
0.026" (0.66mm)
Part Status
Discontinued at DigiKey
Ribbon Width
0.250" (6.35mm)
Cable Type
Flat Cable
Voltage
300 V
Number of Conductors
10
Operating Temperature
-65°C ~ 260°C
Pitch
Conductor Material
Copper, Bare
Length
10.0' (3.05m)
Current Rating (Amps)
200 mA
Wire Gauge
30 AWG