482W101-10-250
DigiKey Part Number
CI1052-250-ND
1233-482W101-10-250-DS-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
482W101-10-250
Description
CBL RIBN 10COND 0.025 CLEAR 250'
Manufacturer Standard Lead Time
2 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Flat Ribbon Cable Clear 10 Conductors 0.025" (0.64mm) Flat Cable 250.0' (76.20m)
Category
Shielding
Unshielded
Mfr
Jacket Color
Packaging
Spool
Digi-Spool®, Continuous Spool
Ribbon Thickness
0.026" (0.66mm)
Part Status
Active
Ribbon Width
0.250" (6.35mm)
Cable Type
Flat Cable
Voltage
300 V
Number of Conductors
10
Operating Temperature
-65°C ~ 260°C
Pitch
Conductor Material
Copper, Bare
Length
250.0' (76.20m)
Current Rating (Amps)
200 mA
Wire Gauge
30 AWG