1SMB15CA TR13 PBFREE
DigiKey Part Number
1514-1SMB15CATR13PBFREETR-ND - Tape & Reel (TR)
1514-1SMB15CATR13PBFREECT-ND - Cut Tape (CT)
1514-1SMB15CATR13PBFREEDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1SMB15CA TR13 PBFREE
Description
TVS DIODE 15VWM 24.4VC SMB
Detailed Description
24.4V Clamp 24A Ipp Tvs Diode Surface Mount SMB
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
24A
Mfr
Power - Peak Pulse
600W
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C (TJ)
Bidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
15V
Voltage - Breakdown (Min)
16.7V
Supplier Device Package
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
24.4V