1.5SMC36CA TR13 PBFREE is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Direct
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
In Stock: 0
Datasheet
Direct
In Stock: 0
Datasheet
Similar
YAGEO
Similar
YAGEO
In Stock: 390
49.9V Clamp 30A Ipp Tvs Diode Surface Mount SMC
DO-214AB, SMC
1.5SMC36CA TR13 PBFREE
DigiKey Part Number
1514-1.5SMC36CATR13PBFREETR-ND - Tape & Reel (TR)
1514-1.5SMC36CATR13PBFREECT-ND - Cut Tape (CT)
1514-1.5SMC36CATR13PBFREEDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1.5SMC36CA TR13 PBFREE
Description
TVS DIODE 30.8VWM 49.9VC SMC
Manufacturer Standard Lead Time
99 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
30A
Mfr
Power - Peak Pulse
1500W (1.5kW)
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C (TJ)
Bidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
30.8V
Voltage - Breakdown (Min)
34.2V
Supplier Device Package
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
49.9V