CLB-153-27E3N-W-F/15 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Carling Technologies
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Carling Technologies
In Stock: 0
Datasheet
Image for CLB-153-27E3N-W-F/15 is not available
CLB-153-27E3N-W-F/15
DigiKey Part Number
432-CLB-153-27E3N-W-F/15-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CLB-153-27E3N-W-F/15
Description
CIRCUIT BREAKER
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Circuit Breaker Thermal 15A 250 V AC 32 V DC Push to Reset Panel Mount
Category
Current Rating (Amps)
15A
Manufacturer
Voltage Rating - AC
250 V
Series
Voltage Rating - DC
32 V