CPPC7L-A7BR-60.0TS is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Parametric Equivalent
Parametric Equivalent
Skyworks Solutions Inc.
Skyworks Solutions Inc.
60 MHz XO (Standard) CMOS Oscillator 3.3V Enable/Disable 4-SMD, No Lead
CPPC7L-A7BR-60.0TS
DigiKey Part Number
CPPC7L-A7BR-60.0TS-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CPPC7L-A7BR-60.0TS
Description
XTAL OSC XO 60.0000MHZ CMOS SMD
Detailed Description
EDA/CAD Models
CPPC7L-A7BR-60.0TS Models
Category
Voltage - Supply
3.3V
Mfr
Frequency Stability
±25ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)
25mA
Size / Dimension
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Frequency
Height - Seated (Max)
0.075" (1.90mm)