SMAJ78CA
DigiKey Part Number
SMAJ78CABTR-ND - Tape & Reel (TR)
SMAJ78CABCT-ND - Cut Tape (CT)
SMAJ78CABDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SMAJ78CA
Description
TVS DIODE 78VWM 126VC DO214AC
Manufacturer Standard Lead Time
29 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
126V Clamp 3.2A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AC (SMA)
EDA/CAD Models
SMAJ78CA Models
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
3.2A
Mfr
Power - Peak Pulse
400W
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Surface Mount
Bidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
78V
Supplier Device Package
Voltage - Breakdown (Min)
86.7V
Base Product Number
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
126V