PM1008-68NK-RC is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Direct
Bourns Inc.
In Stock: 0
Datasheet
68 nH Unshielded Drum Core, Wirewound Inductor 600 mA 150mOhm 1008 (2520 Metric)