CD214L-T100ALF is Obsolete and no longer manufactured.
Bourns Inc.
In Stock: 14.684
Littelfuse Inc.
In Stock: 0
Littelfuse Inc.
Taiwan Semiconductor Corporation
In Stock: 560
Comchip Technology
162V Clamp 18.6A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AB (SMC)
DO-214AB
CD214L-T100ALF
DigiKey Part Number
CD214L-T100ALF-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CD214L-T100ALF
Description
TVS DIODE 100VWM 162VC SMC
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CD214L-T100ALF Models
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
18.6A
Mfr
Power - Peak Pulse
3000W (3kW)
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Unidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
100V
Voltage - Breakdown (Min)
111V
Supplier Device Package
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
162V