CD214C-T30CALF is Obsolete and no longer manufactured.
Bourns Inc.
In Stock: 1.426
Littelfuse Inc.
In Stock: 29.216
Datasheet
Taiwan Semiconductor Corporation
Similar
In Stock: 243
STMicroelectronics
In Stock: 147
Comchip Technology
Comchip Technology
48.4V Clamp 31A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AB (SMC)
DO-214AB
CD214C-T30CALF
DigiKey Part Number
CD214C-T30CALF-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CD214C-T30CALF
Description
TVS DIODE 30VWM 48.4VC SMC
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CD214C-T30CALF Models
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
31A
Mfr
Power - Peak Pulse
1500W (1.5kW)
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Bidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
30V
Voltage - Breakdown (Min)
33.3V
Supplier Device Package
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
48.4V