4608X-AP2-153LF is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Bourns Inc.
In Stock: 0
Datasheet
Similar
Vishay Dale
In Stock: 0
Datasheet
Vishay Dale
15k Ohm ±2% 300mW Power Per Element Isolated 4 Resistor Network/Array ±100ppm/°C 8-SIP
4608X-AP2-153LF
DigiKey Part Number
4608X-AP2-153LF-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
4608X-AP2-153LF
Description
RES ARRAY 4 RES 15K OHM 8SIP
Detailed Description
EDA/CAD Models
4608X-AP2-153LF Models
Category
Power Per Element
300mW
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Box (TB)
Package / Case
8-SIP
Circuit Type
Isolated
Supplier Device Package
8-SIP
Resistance (Ohms)
15k
Size / Dimension
0.798" L x 0.098" W (20.27mm x 2.49mm)
Tolerance
±2%
Height - Seated (Max)
0.200" (5.08mm)