SPA2000-0.015-00-1012-NA
DigiKey Part Number
BER384-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SPA2000-0.015-00-1012-NA
Description
THERM PAD 304.8MMX254MM WHT
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Thermal Pad White 304.80mm x 254.00mm Rectangular
Category
Outline
304.80mm x 254.00mm
Manufacturer
Bergquist
Thickness
0.0150" (0.381mm)
Series
Material
Silicone Elastomer
Packaging
Bulk
Backing, Carrier
Fiberglass
Part Status
Active
Color
White
Usage
TO-220
Thermal Resistivity
0.32°C/W
Type
Conductive Insulator Pad
Thermal Conductivity
3.0W/m-K