SMI24-15-K-P6R is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Bel Power Solutions
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Bel Power Solutions
In Stock: 0
Datasheet
15V 24 W AC/DC External Wall Mount (Class II) Adapter Multi-Blade (Sold Separately) Input
CUI IEC 62368-1 Adapters | Digi-Key Daily
SMI24-15-K-P6R
DigiKey Part Number
SMI24-15-K-P6R-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SMI24-15-K-P6R
Description
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 15V 24W
Detailed Description
EDA/CAD Models
SMI24-15-K-P6R Models
Operating Temperature
0°C ~ 40°C
Output Connector
Barrel Plug R/A, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Cord Length
59" (1.50m)
Input Type
Multi-Blade (Sold Separately)
Size / Dimension
2.95" L x 1.38" W x 2.58" H (75.0mm x 35.0mm x 65.6mm)
Voltage - Input
90 ~ 264 VAC
Approval Agency
CB Scheme, CCC, CSA, EN, IEC, PSE, RCM, UL
Voltage - Output
15V
Current - Output (Max)
1.6A
Weight
0.349 lb (158.3 g)
Power (Watts)
24 W
Base Product Number
No Load Power Consumption
100mW (Max)