SMI36-15-V-P6R is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Bel Power Solutions
In Stock: 0
Datasheet
15V 36 W AC/DC External Wall Mount (Class II) Adapter Multi-Blade (Included) Input
CUI IEC 62368-1 Adapters | Digi-Key Daily
SMI36-15-V-P6R
DigiKey Part Number
SMI36-15-V-P6R-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SMI36-15-V-P6R
Description
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 15V 36W
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
SMI36-15-V-P6R Models
Operating Temperature
0°C ~ 40°C
Output Connector
Barrel Plug R/A, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Cord Length
59" (1.50m)
Input Type
Multi-Blade (Included)
Size / Dimension
3.10" L x 1.34" W x 2.60" H (78.5mm x 34.0mm x 66.0mm)
Voltage - Input
90 ~ 264 VAC
Voltage - Output
15V
Current - Output (Max)
2.4A
Power (Watts)
36 W
Base Product Number
No Load Power Consumption
100mW (Max)