SDI65-19-U2-P6 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
19V 65 W AC/DC External Desktop (Class I) Adapter Cord Input
CUI IEC 62368-1 Adapters | Digi-Key Daily
SDI65-19-U2-P6
DigiKey Part Number
SDI65-19-U2-P6-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SDI65-19-U2-P6
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 19V 65W
Detailed Description
EDA/CAD Models
SDI65-19-U2-P6 Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
No Load Power Consumption
150mW (Max)
Efficiency
Level VI, CoC Tier 2
Operating Temperature
0°C ~ 40°C
Region Utilized
Europe
Output Connector
Barrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Cord Length
59" (1.50m)
Input Type
Cord
Voltage - Input
90 ~ 264 VAC
Size / Dimension
4.53" L x 2.09" W x 1.50" H (115.0mm x 53.0mm x 38.0mm)
Voltage - Output
19V
Approval Agency
CB Scheme, CCC, CSA, EN, FCC, IEC, PSE, RCM, UL
Current - Output (Max)
3.43A
Standard Number
C22.2 No. 60950-1; 55024; 55032 Class B; 60950-1; 61000-3-2; 61000-3-3; 62368-1
Power (Watts)
65 W